| | | | |
Under 08 Girls White Division | Champion: | | Finalist: | |
Under 08 Girls Blue Division | Champion: | | Finalist: | Lakota FC Black |
Under 08 Boys White Division | Champion: | Lakota FC Black | Finalist: | Lakota FC Black |
Under 08 Boys Blue Division | Champion: | CUP Bayern | Finalist: | CUP Bayern |
Under 08 Boys Red Division | Champion: | Boys Blue 06 | Finalist: | Club X Galaxy |
Under 09 Girls White Division | Champion: | Keystone | Finalist: | Sharpshooters |
Under 09 Girls Blue Division | Champion: | Tecumseh Lady Arrows 05 | Finalist: | WVFC Hurricanes |
Under 09 Girls Red Division | Champion: | Kings Hammer Select Lightning | Finalist: | SC Alliance Strikers 05 White |
Under 09 Girls Green Division | Champion: | Keystone 05 White Girls | Finalist: | Lightning |
Under 09 Boys White Division | Champion: | Lightning | Finalist: | Lightning |
Under 09 Boys Blue Division | Champion: | Old Town Soccer Club 05 | Finalist: | BSA Celtic 05 Red |
Under 09 Boys Red Division | Champion: | Lakota FC B05 | Finalist: | Lakota FC B05 |
Under 10 Girls White Division (6v6) | Champion: | OP Green | Finalist: | Keystone 04 Blue Girls |
Under 10 Girls Blue Division (6v6) | Champion: | Keystone 04 Blue Girls | Finalist: | Lightning |
Under 10 Girls Red Division (6v6) | Champion: | Lightning | Finalist: | Southern Ohio Crew |
Under 10 Girls White Division (8v8) | Champion: | Southern Ohio Crew | Finalist: | kolping04thunder |
Under 10 Girls Blue Division (8v8) | Champion: | kolping04thunder | Finalist: | HCSC Brigade |
Under 10 Boys White Division (6v6) | Champion: | Oakwood United 04 | Finalist: | Oakwood United 04 |
Under 10 Boys Blue Division (6v6) | Champion: | Oakwood United 04 | Finalist: | Oakwood United 04 |
Under 10 Boys Red Division (6v6) | Champion: | Oakwood United 04 | Finalist: | TFA 02/04B Blue |
Under 10 Boys White Division (8v8) | Champion: | TFA 02/04B Blue | Finalist: | TFA 02/04B Blue |
Under 10 Boys Blue Division (8v8) | Champion: | TFA 02/04B Blue | Finalist: | Butler United |
Under 11 Girls White Division | Champion: | Butler United | Finalist: | Kolping Elite |
Under 11 Girls Blue Division | Champion: | BSA Celtic 03 Girls Blue | Finalist: | BSA Celtic 03 Girls Blue |
Under 11 Girls Red Division | Champion: | BSA Celtic 03 Girls Blue | Finalist: | Findlay White |
Under 11 Girls Green Division | Champion: | Gunners FC G03 Blue | Finalist: | Gunners FC G03 Blue |
Under 11 Girls Orange Division | Champion: | FC Tippecanoe 03 Red | Finalist: | CJ UNITED STORM |
Under 11 Boys White Division | Champion: | CJ UNITED STORM | Finalist: | CJ UNITED STORM |
Under 11 Boys Blue Division | Champion: | CJ UNITED STORM | Finalist: | Alexander United |
Under 11 Boys Red Division | Champion: | Alexander United | Finalist: | BSA Celtic 03 Red |
Under 11 Boys Green Division | Champion: | CSA B03 White | Finalist: | BSA Celtic 03 Green |
Under 12 Girls White Division (8v8) | Champion: | BSA Celtic 03 Green | Finalist: | BSA Celtic 03 Green |
Under 12 Girls Blue Division (8v8) | Champion: | WVFC 02G | Finalist: | GCKA Strikers |
Under 12 Girls Red Division (8v8) | Champion: | Penns Forest 02 White Girls | Finalist: | Penns Forest 02 White Girls |
Under 12 Girls White Division (11v11) | Champion: | HFC Blue | Finalist: | HFC Blue |
Under 12 Boys White Division (8v8) | Champion: | Middletown Magic | Finalist: | Middletown Magic |
Under 12 Boys Blue Division (8v8) | Champion: | Penns Forest 02 Boys | Finalist: | Penns Forest 02 Boys |
Under 12 Boys Red Division (8v8) | Champion: | Old Town Soccer Club | Finalist: | bluffton Black |
Under 12 Boys White Division (11v11) | Champion: | bluffton Black | Finalist: | bluffton Black |
Under 13 Girls White Division | Champion: | bluffton Black | Finalist: | bluffton Black |
Under 13 Girls Blue Division | Champion: | WV Chaos Maroon | Finalist: | KH East 01 Red1 |
Under 13 Girls Red Division | Champion: | Glass City Soccer | Finalist: | GC Cosmos Metzcar |
Under 13 Boys White Division | Champion: | GC Cosmos Metzcar | Finalist: | CSA B01 |
Under 13 Boys Blue Division | Champion: | CSA B01 | Finalist: | CSA B01 |
Under 13 Boys Red Division | Champion: | Red Devils | Finalist: | Red Devils |
Under 13 Boys Green Division | Champion: | Red Devils | Finalist: | TUMFC 01B White |
Under 14 Girls White Division | Champion: | TUMFC 01B White | Finalist: | Santos 00G Brazil |
Under 14 Girls Blue Division | Champion: | FCFC G00 | Finalist: | Miami West Fury |
Under 14 Girls Red Division | Champion: | Penns Forest 00 Girls | Finalist: | Penns Forest 00 Girls |
Under 14 Girls Green Division | Champion: | Penns Forest 00 Girls | Finalist: | Juggernaut |
Under 14 Boys White Division | Champion: | Juggernaut | Finalist: | Juggernaut |
Under 14 Boys Blue Division | Champion: | Juggernaut | Finalist: | FC Bethel Boys |
Under 14 Boys Red Division | Champion: | TFA 00B Premier Blue Crew | Finalist: | Old Town Soccer Club 211 |
Under 14 Boys Green Division | Champion: | Old Town Soccer Club 211 | Finalist: | Stars Allstars |
Under 15 Girls White Division | Champion: | Stars Allstars | Finalist: | FC42 Girls Academy |
Under 15 Girls Blue Division | Champion: | FC42 Girls Academy | Finalist: | United |
Under 15 Girls Red Division | Champion: | Miami West Red Storm | Finalist: | Tecumseh Arrows 99 |
Under 15 Boys White Division | Champion: | Tecumseh Arrows 99 | Finalist: | TUMFC 99B Green |
Under 15 Boys Blue Division | Champion: | TUMFC 99B Green | Finalist: | Club Ohio United 99 Boys Black |
Under 16 Girls White Division | Champion: | Chaos 98 Premier | Finalist: | Chaos 98 Premier |
Under 16 Girls Blue Division | Champion: | Ohio Extreme SC 98 | Finalist: | Wilmington Lightning |
Under 16 Girls Red Division | Champion: | MSSC ATTACK | Finalist: | Kolping Havoc |
Under 16 Boys White Division | Champion: | Kolping Havoc | Finalist: | Kolping Havoc |
Under 16 Boys Blue Division | Champion: | Club X Lightning | Finalist: | FC 42 Royal |
Under 17 Girls White Division | Champion: | CUP Lakota Gunners | Finalist: | FCFC G97 |
Under 17 Girls Blue Division | Champion: | Gunners F.C. Blast | Finalist: | TUMFC Girls 97 Green |
Under 17 Girls Red Division | Champion: | Lady Warrior 97 Black | Finalist: | Aftershox |
Under 17 Boys White Division | Champion: | Aftershox | Finalist: | Santos FC |
Under 17 Boys Blue Division | Champion: | Ohio Galaxies FC 97 Premier Red | Finalist: | FC 42 White |