Can't find what you need?
Contact Us
| HOME |
| APPLY TODAY |
| TEAMS & SCHEDULES |
Accepted Teams
Schedules
CHAMPIONS
SCORING RULES
| PLANNING |
General Information
Venue Information
Check-In Process
Tournament Documents
Event Timeline
| HOTELS |
Hotel Information
| REFEREES |
Referee Registration
| TOURNAMENT APPAREL |
| WEATHER UPDATES |
Atlanta Fire United Soccer Assn
Lou Biasi
Staff Access
Lee Ann Capasse
No Email
Layla Corley
Staff Access
Chris Garland
Staff Access
Sophia Gutierrez
Staff Access
Kim Hall
Staff Access
Mirza Mustafic
Staff Access
more
Registration closed on : 2/7/2024 at 11:59 PM
OLC
Team
Contacts
Atlanta Fire 2016/17 G Elite
U08 born in 2016
U08G First Division
Coach: Courtney Martin
Team Manager: Kalyn Tedder
Atlanta Fire 2016/17 B Elite 1
U08 born in 2016
U08B First Division
Coach: Gregg Tavani
Team Manager: Stephanie Lozano
Atlanta Fire 2016/17 B Elite 2
U08 born in 2016
U08B Second Division
Coach: Kenneth Moore
Team Manager: Stephanie Lozano
Atlanta Fire 2016/17 B Gold 1
U08 born in 2016
U08B Third Division
Coach: Craig Peter
Team Manager: Katie Pendleton
Atlanta Fire 2016/17 B Gold 2
U08 born in 2016
U08B Fourth Division
Coach: Fabian Gallego
Team Manager: Katie Pendleton
Atlanta Fire 2015 G Gold
U09 born in 2015
U09G Third Division
Coach: Dylan Gesford
Team Manager: Kimberly Engebretson
Atlanta Fire 15B Gold 1
U09 born in 2015
U09B Second Division
Coach: Craig Peter
Team Manager: Matt Bolle
Atlanta Fire 2015 B Gold 2
U09 born in 2015
Coach: Kenneth Moore
Team Manager: Elizabeth Fulwood
Atlanta Fire 2014 G Elite
U10 born in 2014
U10G (9v9) First Division
Coach: Guy Henderson
Team Manager: Jennifer Rentz
Atlanta Fire 2014 B Elite 2
U10 born in 2014
U10B (7v7) Second Division
Coach: Kenneth Moore
Team Manager: Stephanie Gilchrist
Atlanta Fire 2014 B Bronze 1
U10 born in 2014
U10B Seventh Division
Coach: Michael Casas
Team Manager: Christine Kurinzi
Atlanta Fire 2014 B Silver 2
U10 born in 2014
U10B Sixth Division
Coach: Nick Stinson
Team Manager: Melissa Willman
Atlanta Fire 2014 B Gold 1
U10 born in 2014
Coach: Amadou Diallo
Team Manager: Vivian Byrd
Atlanta Fire 2014 B Silver 1
U10 born in 2014
U10B Fifth Division
Coach: Michael Casas
Team Manager: Shannon Parsons
2014B AFU Gold 2
U10 born in 2014
U10B Fourth Division
Coach: Kevin Cromwell
Team Manager: Mike Wentzler
Atlanta Fire 2013 G Elite 2
U11 born in 2013
U11G First Division
Coach: Judas Kinchen
Team Manager: Rebecca Pointer
Atlanta Fire 2013 B Elite 2
U11 born in 2013
U11B Second Division
Coach: Charles Cisco
Team Manager: Gabriel Crespo
Atlanta Fire 2013 B Gold 1
U11 born in 2013
U11B Third Division
Coach: JP Prophete
Team Manager: Stephanie Lozano
Atlanta Fire 2013 B Elite 1
U11 born in 2013
U11B First Division
Coach: Gregg Tavani
Team Manager: Gabriel Crespo
Atlanta Fire 2013 B Gold 2
U11 born in 2013
U11B Fifth Division
Coach: Alex Hernandez
Team Manager: Stephanie Lozano
Atlanta Fire 2013 B Gold 3
U11 born in 2013
U11B Sixth Division
Coach: Andres Bethancourt
Team Manager: Stephanie Lozano
Atlanta Fire 2012 G Pre ECNL Black
U12 born in 2012
U12G (9v9) Third Division
Coach: Scott Phillips
Team Manager: Stacy Therrien
Atlanta Fire 2012 G Pre ECNL Red
U12 born in 2012
U12G (11v11) First Division
Coach: Guy Henderson
Team Manager: Stacy Therrien
Atlanta Fire 2012 G Elite 2
U12 born in 2012
U12G Fourth Division
Coach: Whitney Flanter
Team Manager: Dom Wong
Atlanta Fire 2012 B Pre-ECNL Red
U12 born in 2012
U12B (11v11) First Division
Coach: Alex Pineda
Team Manager: Gabriel Crespo
Atlanta Fire 2012 B Elite 1
U12 born in 2012
U12B Fourth Division
Coach: Charles Cisco
Team Manager: Stephanie Gilchrist
Atlanta Fire 2012 B Elite 3
U12 born in 2012
U12B Fifth Division
Coach: Ekokobe Ntumbanzondo
Team Manager: Stephanie Gilchrist
Atlanta Fire 2011 G ECNL
U13 born in 2011
U13G First Division
Coach: Vince Hayes
Team Manager: Stephen George
Atlanta Fire 2011 G Premier
U13 born in 2011
U13G Fourth Division
Coach: Stephen Wasley
Team Manager: Stephanie Everett
Atlanta Fire 2011 B ECNL
U13 born in 2011
U13B First Division
Coach: Yusuf Jalingo D2
Team Manager: Stephen George
Atlanta Fire 2011 B Premier
U13 born in 2011
U13B Fifth Division
Coach: Paolo Pereyra Rodriguez
Team Manager: Alejandro Porras
Atlanta Fire 2010G ECNL-R
U14 born in 2010
U14G Second Division
Coach: Mary Morris
Team Manager: Kim Hall
Atlanta Fire 2010G Elite
U14 born in 2010
U14G Third Division
Coach: Jonathan Maguire
Team Manager: Molly Wood
Atlanta Fire 2010G ECNL
U14 born in 2010
U14G First Division
Coach: Vince Hayes
Team Manager: Stephen George
Atlanta Fire 2010 Premier
U14 born in 2010
U14B Fifth Division
Coach: Camilo Macario
Team Manager: Lin Harry
Atlanta Fire 2010 ECNL
U14 born in 2010
U14B First Division
Coach: Davor Kulasinac
Team Manager: Stephen George
COBBCL
2024
2/10/2024
NEW
GA002
tournaments@ssaelite.com
S775790
R
20
1/1/2020
Accepted
SincSports Accounts
Please enter the information below.
Upload Photo
GO
Contact Event
Get in Sinc
Contact Us
LOGIN
LOGIN
COBBCL
0
SincSports Alert
Handle Alert
SINC Content Manager